НОВИНИ
10.01.2022

Чиновників Держгеокадастру позбавили монополії на внесення відомостей про земельні ділянки до кадастру

 Ліквідовано останнє "вузьке місце", яке дозволяло недобросовісним чиновникам створювати для громадян та бізнесу перешкоди.

 

 
Чиновників Держгеокадастру позбавили монополії на внесення відомостей про земельні ділянки до кадастру

Чиновників позбавили монополії на внесення відомостей про земельні ділянки до Земельного кадастру, відтепер це зможе зробити будь-який сертифікований інженер-землевпорядник. Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

"Кабінет Міністрів України встановив засади реалізації пілотного проєкту із запровадження принципу екстериторіальності в державній реєстрації земельних ділянок. Постанова уже набула чинності", - зазначив він.

 

За словами Лещенка, впровадження таких змін — завершальний і дуже важливий етап у радикальному перетворенні Держгеокадастру на сервісний орган.

"Державне підприємство "Центр Державного земельного кадастру", що адмініструє Державний земельний кадастр, повністю готове до запуску пілотного проєкту. Практично останнє "вузьке місце", яке дозволяло недобросовісним чиновникам створювати для громадян та бізнесу перешкоди у реалізації їх прав на земельні ділянки – це внесення відомостей до Державного земельного кадастру, насамперед при державній реєстрації земельних ділянок", - пояснив міністр.

Пілотний проєкт ліквідує цей корупційний ризик.

"Розробники документації із землеустрою отримають можливість вносити відомості до Державного земельного кадастру самостійно. Процес реєстрації стане швидшим і документи будуть розглядатися максимум впродовж 7 днів", - пояснив Лещенко.

 

Читайте також: Кадастровий голод

 

Постановою також встановлено процедурні запобіжники від зловживань.

"Зокрема запроваджено систему моніторингу за діяльністю сертифікованих інженерів землевпорядників. У разі виявлення порушення закону державний кадастровий реєстратор порушуватиме перед Держгеокадастром питання про скасування незаконного рішення інженера, а до розв''''''''язання питання фіналізувати внесення відомостей до кадастру буде неможливо", - зазначив міністр.

Процедура перевірки буде обмеженою в часі, і за відсутності реакції з боку державних органів протягом 7 днів блокування реєстрації автоматично зніматиметься.

Як продати землю і не потрапити при цьому у халепу, читайте про це на ZN.UA, в матеріалі CEO agriteka.com Андрія Панченка - "Продати пай: покрокова інструкція".

На жаль, історія правового забезпечення земельної реформи в нашій країні знає чимало законотворчих ініціатив, реалізація яких давала можливість вирішити деякі складні питання реформування земельних відносин, але з грубим порушенням логіки законотворення, визнаних світовою юридичною думкою закономірностей правового регулювання суспільних відносин та інших тонкощів правознавства. Про це розповідає доктор юридичних наук Павло Кулинич в матеріалі - "Земля в "законі""
 

Взято з сайту: zn.ua